Sinema Sanat Yönetmenliği

Eğitmen Adı: 
Ücret: 
800 TL KDV Dahil
Eğitim Kodu: 
KSE3021SS
Eğitim İçeriği: 

Sanat yönetmeni aslında bir nevi dekor ve kostüm tasarımcısıdır. Yapacağı tv dizisi ya da filmin dekor, mekân seçimi, mekânın düzenlenmesi, gerekli aksesuarların temini ve tüm çevre düzenlemesi tamamıyla sanat yönetmeninin ve ekibinin sorumluluğu altındadır. Aslında kostüm, saç, makyaj da sanat yönetmeninin sorumluluğu altına girer. Sanat yönetmeni ışık da bilmelidir, dekor tasarımı yapılırken doğru ışığın yapılabilmesi için gerekli imkânı sağlamalıdır.

Dizide sanat yönetmenliği denildiğinde;

•     çevre düzenleme

•     senaryoyu aksesuar, mekan, devamlılık okuması şeklinde okuyabilme 

•     prop temini yada yapımı

•     ışığa, saç ve makyaja hakim olma gibi konulardan sorumludur.

Eski dönemlerde tv ve sinema sektörü alaylı dediğimiz eğitimi olmayan çalışanlarla doluydu ama zamanla her bir bölüm bu işin eğitimini almış donanımlı insanlarla doldu hatta şu anda sinema tv bölümü mezunu kişilerin nerelerde iş bulacağı merak konusu çünkü bu sektör bu kadar kişiyi kaldırabilecek yeterlilikte değil, parmakla sayılabilecek iyi yapımcı ve yapım şirketi var ne yazık ki  ve her öğrenci yönetmen olmak istiyor.

Ancak sanat yönetmenliği eğitimi İstanbul'da sadece MSÜ'de var o nedenle bu eğitimi almamış, çıraklık yoluyla öğrenerek sanat yönetmeni olan çok insan bu işi yapar oldu. Renk, biçim bilgisi olmadan tamamen şeflerinden öğrendiklerini uygulayarak bu işi yapıyorlar. 

Bu sertifika eğitimini alan kişi bu bilgi donanımıyla sektördeki bu eksikliği tamamlayacaktır. Bu eğitim sonucunda eğitmenin desteğiyle setlerde sanat yönetmeni asistanı olarak çalışabilecek ve kişisel yeteneğinin ve azminin yardımıyla sanat yönetmeni olabilecektir.

Kayıt için gerekli belgeler

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Peşin Ödemeler için Ödeme Dekontu

Kredi Kartı Ödemeleri için Mail Order Formu

Kayıt Formu

Kayıt İşlemleri:

Programa kayıt olmak için; Kayıt Formu ve Nüfus Cüzdanı Fotokopinizi ödeme yaptığınızı gösteren dekont ya da mail order formunu aşağıda belirtilen adreslere göndermeniz gerekmektedir.

*Yeditepe Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına %50, velilerine %25 kayıt indirimi.

* Tüm İstek Okulları öğrenci ve mezunlarına %50, velilerine %25 kayıt indirimi.

İndiriminizin geçerli olması için kayıt esnasında durumunuzu kanıtlayan; Diploma Fotokopisi ya da Öğrenci Belgesi istenecektir.

*Tüm İstek Kart sahiplerine %20 kayıt indirimi.

*Tüm İstek Vakfı bünyesindeki kurum çalışanlarına %25 kayıt indirimi.
*Yeditepe Üniversitesi Kariyer Gelişim Ofisi tarafından sektörel işbirliği yapılan kurum çalışanlarına %25 kayıt indirimi.

Çalıştığınız firmadan imzalı belge göstermeniz istenecektir.

İndirimli ödemelerde 2 taksit yapılmaktadır. İndirimler başka bir indirim ile birleştirilemez ya da devredilemez.

 

Ödeme Seçenekleri;

Kredi Kartı ile Ödeme;

Mail Order formunu eksiksiz doldurup kayıt formu ve nüfus cüzdanı fotokopiniz ile birlikte 4x4@yeditepe.edu.tr  (0216 578 00 00 - 6309) adresine gönderebilirsiniz ya da Üniversitemiz Döner Sermaye Birimi’ nde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Havale ya da EFT ile Ödeme;

T.C. Yeditepe Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi

Garanti Bankası Sahrayıcedit Şubesi

Şube Kodu: 277

Hesap No: 6299285

IBAN: TR92 0006 2000 2770 0006 2992 85 numaralarına eğitim tutarının peşin fiyatını yatırmanız, dekontunu kayıt formu ve nüfus cüzdanı fotokopiniz ile birlikte 4x4@yeditepe.edu.tr  (0216 578 00 00 - 6309) adresine iletmeniz gerekmektedir.

 

Not: Banka Aracılığı ile yapılan ödemelerde açıklama kısmına “Eğitim Kodu” belirtilmelidir.