Ceyhun Şahin

Ceyhun Şahin

Ayrıntılar

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinin İsletme ve Maliye Bölümlerini 1979 yılında bitirdi.

1975 yılında iş hayatına atıldı. Banka müfettişliği ve yöneticiliğini takiben 30 yıl tekstil, gıda, iletişim, uluslararası taşımacılık ve kimya sektörlerinde üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Halen Decasoft A.G. (İsviçre / Türkiye) Şirketinin Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Sektörlerinin önde gelen yerli ve uluslararası kuruluşlarında, Firma birleşmeleri ve satın almaları (mergers – acquisitions) ,finansal yapıların kurulması, Finansal planlama, yönetim, bütçeleme, aktif & pasif ve risk yönetimi,  tedarik sistemleri konularında uzmanlık kazandı.

Yeditepe Üniversitesi’nde 4 yıl Makro Ekonomi ve Finans dersleri verdi. Halen sürdürmekte olduğu görevinin yanı sıra, İstanbul Teknik Üniversitesi’ nde “Yöneylem Araştırması’, “Proje Yönetimi”, Kadir Has Üniversitesi’ nde “Ekonomi”, "Kurumsal Kaynak Planlaması", "İletişim" ve “Kriz Yönetimi” dersleri vermektedir.

Kurum-içi düzenlenen birçok semineri,   "Managerial Accounting" , “Ticari İletişim ve Raporlama Teknikleri” adlı kitabı ve çeşitli makaleleri bulunmaktadır.