Çeviri ve Lokalizasyon

Eğitim Tarihi: 
10.10.2016 - 18.10.2016
Eğitim Gün & Saatleri: 
Haftaiçi:19:00 - 23:00 Haftasonu:14:00 - 18:00
Eğitim Süresi: 
8 Gün
Ücret: 
800TL KDV DAHİL
Eğitim Kodu: 
MGE1018ÇL
Eğitim İçeriği: 

Dünyada çeviri ve lokalizasyon sektöründe güncel olarak kullanılan araç ve yöntemlerin sektörün ileri gelen eğitmenleri tarafından uygulamalı olarak anlatılacağı bir eğitim programıdır.

Sadece belirli araçları öğreten bir eğitim değil, lokalizasyonun temelleri, kültürler arası iletişimin önemi, çeviride marka, kurumsal kimlik ve iletişim yöntemlerini çeviri ve lokalizasyon araç ve yöntemleriyle inceleyen ve uygulama dersleriyle öğrendiklerinizi bizzat güncel örneklerle pratik yapma imkânı bulacağınız bir eğitim programıdır.

Çeviri eğitiminize, çalışmalarınıza ve ilginize katma değer eklemek için kendinize ve kişisel gelişiminize katkı sağlamak mı istiyorsunuz? Yerelleştirme alanına etkili bir giriş yapmak ve sağlam bir temel oluşturmak için aradığınız cevap yerelleştirmenin temel prensipleri ve olmazsa olmazlarında.

Eğitim kimler için?

Çeviribilim öğrencileri, öğretim görevlileri, kendini geliştirmek isteyen çeviri profesyonelleri ve sektör çalışanları faydalanabilecektir.

Çeviribilim öğrencileri: Mezuniyet sonrası sektöre bir adım önde başlamak için kendini geliştirmek isteyen ve bir başlangıç noktası arayan Çeviribilim ve Mütercim-Tercümanlık mezunu çevirmen adaylarını yarına hazırlarken, kalabalıktan ayrılıp öne çıkmalarına destek olacak geçerli bir sertifika imkanı da sunan kapsamlı bir eğitim.

Öğretim görevlileri: Global trendleri takip etmek, ilgilendikleri ve emek verdikleri konularla ilgili güncel teknolojilerden haberdar olmak ve isterlerse ders programlarına eklemek için doğru başlangıç.

Çeviri profesyonelleri: Çalışma verimliliklerini, üretkenliklerini ve hizmet düzeylerini bir üst seviyeye taşımak için geleceğe dönük kendinize yapacağınız bir yatırım.

Freelance çevirmenler: Zaman kaybetmek sizin için para kaybetmekse ideal iş akışlarını bilmek, birim zamandaki üretiminizi en üst seviyeye taşıyacak, bir teknik yeterlilik sertifikası ile potansiyel uluslararası müşterilerinizin size güvenebilmesi için zemin hazırlayabilirsiniz.

Kurumsal: Kurumsal bir bünyede çevirmen olarak çalışıyor ve her gün çok çeşitli içerik ve dosya türleriyle çeviri verimliliğine uygun olmayan kelime işlemciler üzerinden çalışmak zorunda kalıyorsanız, yaptığınız işlere boyut atlatacak ve günlük hayatınızda devrim yaratacak bu eğitim size ve kurumunuza çok şey kazandıracak.

Pazarlama uzmanları:Herhangi bir ürünün yerel pazardaki başarısında en büyük etmenlerden biri yerelleştirmedir. Başarılı yerelleştirme kaynakta başlar. Hedef pazarlara yayılma doğrultusunda son müşteri deneyimini etkileyen faktörleri küresel bir bakış açısıyla göreceğiniz ve süreçte etkili olan strateji ve araçları büyük fotoğrafın içinde gözlemleyebileceğiniz bu eğitim, yerelleştirme süreçlerini anlayarak alacağınız stratejik kararlarda size yardımcı olup ürününüzün hedef pazardaki başarısını pozitif etkileyecektir.

Lokalizasyona ilgi duyan dil uzmanları:  Dile, dilbilime, dilin kültürler arası iletişime etkisine ilgi duyan ve günümüz dijital dünyasında dilin katma değerinin ve öneminin global ölçekte nasıl etkiler yarattığını öğrenmek isteyenler için farklı bir bakış açısı.

 

Kazanımlar

Ayrıntılı ve disiplinlerarası eğitim programı sayesinde çeviri sürecine etki eden birçok faktörü inceleme olanağı bulacaksınız.

8 günlük yoğun eğitimin sonunda kazandığınız becerileri profesyonel yaşamınıza uygulayabilmeniz hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda öğrendiklerinizin teoride kalmaması için eğitmenler gözetiminde uygulama projeleri yapılacaktır.

Eğitim sonunda uluslararası geçerliliği olan katılım sertifikasını almaya hak kazanacaksınız.

Haftalık Program

Kayıt için gerekli belgeler

Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Peşin Ödemeler için Ödeme Dekontu

Kredi Kartı Ödemeleri için Mail Order Formu

Kayıt Formu

Kayıt İşlemleri:

Programa kayıt olmak için; Kayıt Formu ve Nüfus Cüzdanı Fotokopinizi ödeme yaptığınızı gösteren dekont ya da mail order formunu aşağıda belirtilen adreslere göndermeniz gerekmektedir.

*Yeditepe Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına %50, velilerine %25 kayıt indirimi.

* Tüm İstek Okulları öğrenci ve mezunlarına %50, velilerine %25 kayıt indirimi.

İndiriminizin geçerli olması için kayıt esnasında durumunuzu kanıtlayan; Diploma Fotokopisi ya da Öğrenci Belgesi istenecektir.

*Tüm İstek Kart sahiplerine %20 kayıt indirimi.

*Tüm İstek Vakfı bünyesindeki kurum çalışanlarına %25 kayıt indirimi.
*Yeditepe Üniversitesi Kariyer Gelişim Ofisi tarafından sektörel işbirliği yapılan kurum çalışanlarına %25 kayıt indirimi.

Çalıştığınız firmadan imzalı belge göstermeniz istenecektir.

İndirimli ödemelerde 2 taksit yapılmaktadır. İndirimler başka bir indirim ile birleştirilemez ya da devredilemez.

 

Ödeme Seçenekleri;

Kredi Kartı ile Ödeme;

Mail Order formunu eksiksiz doldurup kayıt formu ve nüfus cüzdanı fotokopiniz ile birlikte 4x4@yeditepe.edu.tr  (0216 578 00 00 - 6309) adresine gönderebilirsiniz ya da Üniversitemiz Döner Sermaye Birimi’ nde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Havale ya da EFT ile Ödeme;

T.C. Yeditepe Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi

Garanti Bankası Sahrayıcedit Şubesi

Şube Kodu: 277

Hesap No: 6299285

IBAN: TR92 0006 2000 2770 0006 2992 85 numaralarına eğitim tutarının peşin fiyatını yatırmanız, dekontunu kayıt formu ve nüfus cüzdanı fotokopiniz ile birlikte 4x4@yeditepe.edu.tr  (0216 578 00 00 - 6309) adresine iletmeniz gerekmektedir.

 

Not: Banka Aracılığı ile yapılan ödemelerde açıklama kısmına Eğitim Kodu” belirtilmelidir.